Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

Sledujte nás na sociálních sítích!

Facebook ikona

naše nejlepší ponuka

naše cena 169 990 Kč
naše cena 173 990 Kč
naše cena 296 865 Kč

18. 06. 2018

4 jednoduché tipy, jak si naplánujete perfektní terasu nebo dvůr

 

 

 

Vždy, když přijdou letní měsíce, toužíme po úžasném venkovním prostoru na zábavu a společně strávený čas s naší rodinou a přáteli, ať už jde o párty na zahradě nebo jen večeři v kruhu rodiny.

Ale je tu problém. Nevíte přesně, jak si navrhnout svou novou terasu či dvůr nebo zrenovovat ty stávající. S našimi odbornými tipy a trochou zručnosti si budete moci vytvořit tu nejlepší terasu či dvůr přesně podle svého gusta a užívat si tak dlouhé letní večery, a s infračervenými ohřívači na terasu dokonce i podzimy!

Zde jsou slíbené tipy, které je potřeba mít na paměti před a během rekonstrukce či stavění domu, abyste si vytvořili skvělý venkovní obytný prostor u sebe doma.

1. Bez ohledu na podlahový materiál, který si vyberete (žula, tvrdé dřevo, kámen nebo
beton), dbejte na to, aby podlaha byla v souladu se všemi rozličnými prostory a prvky na terase či dvoře, aby to nepůsobilo příliš freneticky a nevyváženě.

2. Kombinujte vestavěné a volně stojící kusy nábytku, které pomůžou rozlíšiť a vymezit různé prostory terasy či dvoru. Například volně stojící pohovky a zabudované ohniště.

3. Směřování pohledu na terasu je také důležité. Umístění sedacích prvků na jednom konci terasy povzbudí vaše hosty podívat se i na zbytek dvora.

4. Namísto použití čistého betonu při stavbě vestavěného nábytku doporučujeme zvážení přidání kamenů nebo mozaiky.

Představujete si svou ideální terasu/dvůr jako místo setkání? Krb nebo vířivka můžou být skvělým místem k setkání. Zvažte následující možnosti:

Chcete, aby toto místo bylo dominantní nebo zapadlo do celkového vzhledu?

Jak ovlivní prostor a jiné prvky? Přesvědčte se, že se nesnažíte dostat příliš mnoho věcí na malý prostor.

Promyslete si typy barev a vzorů, které chcete použít na upření pozornosti na tento prostor, pokud je to vaším cílem.

Ale i celkově přemýšlejte o barevném schématu. Pokud je vaše barevné schéma více na neutrální straně, zkuste ho oživit například jemnými vzory. Na druhou stranu, pokud je vaše schéma barev příliš teplé a zářivé, použijte neutrální kamen na podlahu, vestavěná sedadla či fokální body.

Pokud máte na dvoře větší travnaté plochy, popřemýšlejte o pěstování bujnější zeleně, jako jsou například květy nebo zelené kapradí. Taktéž můžete přidat i bylinky a zeleninu, aby byl přechod z terasy na trávník plynulý. Dále zvažte výsadbu úzkých vzpřímených stromů, abyste oddělili jednotlivé oblasti - stolování, krb, a další jednu od druhé, ale i proto, abyste si zajistili stín.V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na + 421 908 722 270 nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!