Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

18. 06. 2018

4 jednoduché tipy, jak si naplánujete perfektní terasu nebo dvůr

 

 

 

Vždy, když přijdou letní měsíce, toužíme po úžasném venkovním prostoru na zábavu a společně strávený čas s naší rodinou a přáteli, ať už jde o párty na zahradě nebo jen večeři v kruhu rodiny.

Ale je tu problém. Nevíte přesně, jak si navrhnout svou novou terasu či dvůr nebo zrenovovat ty stávající. S našimi odbornými tipy a trochou zručnosti si budete moci vytvořit tu nejlepší terasu či dvůr přesně podle svého gusta a užívat si tak dlouhé letní večery, a s infračervenými ohřívači na terasu dokonce i podzimy!

Zde jsou slíbené tipy, které je potřeba mít na paměti před a během rekonstrukce či stavění domu, abyste si vytvořili skvělý venkovní obytný prostor u sebe doma.

1. Bez ohledu na podlahový materiál, který si vyberete (žula, tvrdé dřevo, kámen nebo
beton), dbejte na to, aby podlaha byla v souladu se všemi rozličnými prostory a prvky na terase či dvoře, aby to nepůsobilo příliš freneticky a nevyváženě.

2. Kombinujte vestavěné a volně stojící kusy nábytku, které pomůžou rozlíšiť a vymezit různé prostory terasy či dvoru. Například volně stojící pohovky a zabudované ohniště.

3. Směřování pohledu na terasu je také důležité. Umístění sedacích prvků na jednom konci terasy povzbudí vaše hosty podívat se i na zbytek dvora.

4. Namísto použití čistého betonu při stavbě vestavěného nábytku doporučujeme zvážení přidání kamenů nebo mozaiky.

Představujete si svou ideální terasu/dvůr jako místo setkání? Krb nebo vířivka můžou být skvělým místem k setkání. Zvažte následující možnosti:

Chcete, aby toto místo bylo dominantní nebo zapadlo do celkového vzhledu?

Jak ovlivní prostor a jiné prvky? Přesvědčte se, že se nesnažíte dostat příliš mnoho věcí na malý prostor.

Promyslete si typy barev a vzorů, které chcete použít na upření pozornosti na tento prostor, pokud je to vaším cílem.

Ale i celkově přemýšlejte o barevném schématu. Pokud je vaše barevné schéma více na neutrální straně, zkuste ho oživit například jemnými vzory. Na druhou stranu, pokud je vaše schéma barev příliš teplé a zářivé, použijte neutrální kamen na podlahu, vestavěná sedadla či fokální body.

Pokud máte na dvoře větší travnaté plochy, popřemýšlejte o pěstování bujnější zeleně, jako jsou například květy nebo zelené kapradí. Taktéž můžete přidat i bylinky a zeleninu, aby byl přechod z terasy na trávník plynulý. Dále zvažte výsadbu úzkých vzpřímených stromů, abyste oddělili jednotlivé oblasti - stolování, krb, a další jednu od druhé, ale i proto, abyste si zajistili stín.V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na + 421 908 722 270 nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!