Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

21. 08. 2018

6 věcí, které byste měli vědět o termokrytech vířivek

 

termokryty virivek

 

U termokrytů vířivek můžete jednoduše nabýt pocitu, že pokud jste viděli jeden, viděli jste všechny. Není tomu úplně tak. Vysvětlíme, proč.

Mnoho termokrytů je vyrobených se stejným základním konceptem struktury, ale zároveň se mohou jeden od druhého lišit. Před nákupem si buďte jistí, že jste si ověřili následujících 6 věcí, které ochrání vaši investici a také rodinu nebo domácí zvířata.

1. Z čeho je termokryt vířivky vyroben?
Termokryty vířivek jsou obvykle vyrobeny z pevných pěnových jader, jsou utěsněné v plastových pouzdrech, aby se zabránilo jejich nasáknutí a jsou uzavřeny do vinylových krytů. Ve všeobecnosti jsou postaveny tak, aby se sklopily v závěsném bodu, což vám pomůže při sundávání termokrytu a taktéž aby byly zkoseny od středu dolů, aby se z nich lépe odstraňoval sníh a voda. Tak, a to jsou všechny společné podrobnosti termokrytů vířivek. Podívejme se nyní na rozdíly.

2. Co je pod povrchem termokrytu?
Pěna je základem termokrytu vířivky. Může jít o 1, 2, 3 nebo více kusů pěny. Hustota/hmotnost této pěny ovlivňují hodnotu R /tepelný odpor/, což je měření energetické účinnosti termokrytu vířivky. Tato hustota (spolu s tloušťkou pěnové hmoty) ovlivňuje i zatížení nebo hmotnost, kterou může kryt vířivky unést (např. sníh), předtím, než se pěnové jádro rozpadne. A většina termokrytů vířivky není zkonstruovaná tak, aby udržela váhu osoby, která na termokrytu sedí nebo na něm chodí. A to stejné platí i pro domácí zvířata. Můžete najít pěnová jádra v rozmezí 1 až 2 liber. Termokryt s pěnovým jádrem 1 lb /hustota cca 25 kg na metr kubický/ bude obsahovat více kapsiček vzduchu a bude nabízet menší izolaci a nosnost než termokryt s pěnovým jádrem 2 lb /hustota více než 50 kg na metr kubický/.

 

3. Zkontrolujte rozestup
Zúžení je důležitým aspektem pěnového jádra a může se lišit od termokrytu k termokrytu. Funguje to podobně jako se střechou, čím strměji se zužuje, tím lepší je spád. Pro většinu termokrytů je typické cca 5cm zúžení od středu k kraji. Pokud zjistíte, že máte menší zúžení, pokračujte v hledání. A tak, jako je důležité zohlednit zúžení, stejně důležitá je i tloušťka pěny na každém konci tohoto zúžení. Tato hloubka sehrává důležitou roli ve faktoru izolace - nebo zmiňované hodnotě R a taktéž rozhoduje i o tom, kolik váhy termokryt snese, kolik sněhu, deště a ledu.

4. Je termokryt správně utěsněný?
Jakýkoliv termokryt musí být dobře zabezpečený, aby se do jeho vnitřku nedostala voda.
Termokryt, který nasákne vodou, se stává velmi těžkým, a tak je těžké se dostat do vířivky a užívat si hydromasáž. A co víc, vodou nasáknutá pěna ztrácí ze svých izolačních vlastností, čímž se zvyšují i nároky na provoz, které vás překvapí v následném účtu za elektřinu.

5. Zkontrolujte "panty" termokrytu
A když už mluvíme o účtech za elektřinu, nezapomínejte zkontrolovat oblast v okolí pantů termokrytu, ne všechny jsou stejné. A zároveň jde o hlavní oblast, kde může z vířivky unikat teplo. Ubezpečte se proto, že termokryt je zkonstruovaný tak, že minimalizuje tepelné ztráty v této oblasti.

6. Nezapomeňte termokryt zkontrolovat zvenku
Jeho obal skrývá více než to, co vidíme okem, pokud samozřejmě víte, na co si máte dávat pozor. Většina termokrytů je vyrobena z vinylu z mořského materiálu, který je odolný vůči plísním a UV záření, aby se minimalizovalo vyblednutí termokrytu. Pokud takový nenajdete, pokračujte v hledání.

Většina výrobců nabízí množství barev, aby termokryt odpovídal vaší vířivce, domu či terénu. Některé další rozdíly, které budete muset hledat, zahrnují kvalitu, zpevněné šití, jednoduché nebo dvojité přešití. Má izolovaný lem, který je zakrytý? Má zabudované bezpečnostní zámky? Nejen, že drží děti v bezpečí od vířivky, ale jsou dobré i v případě velmi špatného počasí.

S dobrým termokrytem budou vaše děti i zvířata v bezpečí. Zároveň ochrání i vaši vířivku a pomůže vám udržet náklady na energie nízko. Proto stojí za to investovat do vířivky s kvalitním termokrytem už od začátku, což vám z dlouhodobého hlediska ušetří vaše peníze a ušetří vám i zhoršení stavu vířivky.

Termokryt od MARQUIS - DuraCover - má dvojité izolované pěnové jádro, jehož hustota je více než 50 kg na metr kubický a obsahuje 5cm pěnové zúžení od středu k okraji, dvojité šití a exkluzivní středové tepelné těsnění, které je umístěné po celé délce termokrytu na zachytávání tepla. Investice do kvalitní vířivky od MARQUIS je tak skutečně skvělou investicí.

 

V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na info@virivky-swimspa.sk nebo na 0908 722 270!