Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

12. 09. 2018

Kdy je nejlepší čas na koupel ve vířivce? ANEB budu mít na vířivku vlastně čas?

 Řekněme, že uvažujete o koupi vířivky nebo už doma jednu máte. Jediné, co vám chybí, je čas do ní jít. A pokud zatím o její koupi jen uvažujete, tak možná přemýšlejte, kdy do ní budete chodit, tedy jak často ji budete využívat a jestli se vám tato investice do vlastní vířivky vyplatí.

Zde je 5 našich tipů, kdy je koupel ve vířivce nejlepší volbou.

1. PO CVIČENÍ
Nedávný výzkum v oblasti tepelné adaptace naznačuje, že horká koupel může kromě uklidnění bolavého svalstva i zvýšit výkon. Konzistentní cvičení v teplých podmínkách je spojeno s dlouhodobým poklesem tělesné teploty. To zase vede ke zvýšení rychlosti tvorby potu a tvorbě většího objemu krevní plazmy, což zase zvýší schopnost fungovat v teplých podmínkách. Zkombinujte tuto taktiku přizpůsobení se teplu s taktikou konzistentní koupele po cvičení. Je to nejlepší způsob, jak získat lidský raketový pohon.

2. PŘED SPANÍM
Relaxační účinky pobytu v teplé vodě po dobu 20 až 30 minut před spaním zkrátí čas potřebný na usnutí a povzbuzují hlubší spánek, a tak si během noci více oddechnete. Podle studie nemocnice v New Yorku - Cornell Medical Center, se vaše tělesná teplota v noci snižuje, což začíná už dvě hodiny před spánkem. Koupel ve vířivce v trvání 20 - 30 minut způsobuje zvýšení tělesné teploty a zintenzivňuje rychlé ochlazování, které následuje, což má za následek silný relaxační účinek a hlubší spánek.

3. BĚHEM BOJE PROTI PŘÍZNAKŮM PROCHLADNUTÍ A CHŘIPKY
Jedním z nejčastějších důvodů přetrvávajícího kašle je nahromadění hlenu ve vašem krku. Pára vířivky může tento hlen vysušit, stejně jako i zmírnit symptomy chřipky. Zatímco bojujete v posteli či na gauči s příznaky chorob, 10 - 15 minut ve vířivce vám umožní cítit se lépe a podrobí boj vašeho imunitního systému s chorobou.


4. ZKRÁŠLOVACÍ PROCEDURY A WELLNESS

Vaše pokožka se dá nejlépe ošetřit a léčit, když je teplá a póry jsou otevřené. Čisticí a dezinfekční účinky teplé vody dělají z vířivky rozhodující část každé domácí relaxace. A po koupeli ve vířivce si můžete udělat peeling tváře a masku, protože vaše póry budou otevřené, a tak si můžete dopřát skutečně zkrášlující relax v pohodlí domova.

Abyste předešli zbytečnému vysušování kůže, po použití vířivky se osprchujte, abyste odstranili nadbytečný chlor. Použijte také krém na rozjasnění a zvlhčení pokožky. Nebo ještě lépe používejte bezchlorovou chemii a změkčovač vody v rámci péče o vodu.

 

5. PŘI SLEDOVÁNÍ SPORTOVNÍCH PŘENOSŮ
Pokud jste fanoušky sportovních přenosů, pozvěte přátele a spojte sledování sportovních přenosů s koupelí ve vířivce. Stačí připravit ven televizi a nějaké lehké jídlo na grilování spolu s nápoji. Není lepší místo, kde oslavit vítězství vašeho oblíbeného týmu nebo sportovce, než s bublinkami ve vířivce. A pokud náhodou nevyhraje, můžete svůj smutek z prohry odplavit pryč pomocí horké vody a trysek.

 

Toužíte i vy po vlastní vířivce? Vybrali jsme pro vás jen to nelepší - kvalitní vířivky v tom nejlepším možném poměru CENA/KVALITA!

 

Pozrite si ich teraz:

Americké vírivky CELEBRITY
Kanadské vířivky
Vířivky TOTAL HYDROTHERAPY