Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

22. 08. 2018

Objevte nyní skutečné tajemství zdravého života!

 

 

Někdy se zdá, že snaha o zdravý život je nabitá různými trendy a módními slovy. Víte však, že významnými a nepopiratelnými klíčovými složkami receptu na zdravý život jsou tzv. hormony štěstí (serotonin a dopamin) a přírodní léky proti bolesti (endorfiny), které se uvolňují během aktivit, které vás těší nebo během relaxace?

 

Endorfiny ovlivňují vzájemně propojené faktory zdraví a štěstí a mají na tělo opačný vliv než hormony stresu - kortizol a epinefrin.

 

Praxe odpočinku ukázala, že hydroterapie ve vířivce soustavně zvyšuje hladinu endorfinů v těle, a to tak, že zvyšuje průtok krve a prohlubuje dýchání, čímž kromě jiného i zvyšuje hladiny kyslíku v mozku.

 

Doporučujeme vám proto koupel ve vířivce jako řešení uvolnění po dni plném psychického nebo fyzického stresu.

 

Podívejme se nyní na to, jak konkrétně se zvýší endorfiny a jiné šťastné hormony během koupele ve vířivce a prozkoumejme rozdíly mezi nimi.

 

1. ENDORFINY

Nazývají se i přírodními léky proti bolesti. Endorfiny pomáhaly našim předkům v době kamenné uniknout před predátorem tím, že díky nim byli schopni běžet i navzdory bolesti, kterou cítili. V současnosti je bolest, která se často spojuje s uvolněním, přežívána díky anaerobnímu cvičení. Trénováním svého těla díky uvolnění vícera endorfinů během hydroterapie můžete maximalizovat uvolnění endorfinů, které vám poskytne cvičení.

 

2. SEROTONIN

Serotonin je klíčovým hormonem štěstí a reguluje náladu tím, že potlačuje pocity deprese a snižuje podráždění. Tyto jeho efekty vás potom dělají více společenskými a zlepšují vaše interpersonální kontakty. Pozvěte proto i svou rodinu nebo přátele do vířivky a nechte serotonin proudit.

 

3. DOPAMIN

Dopamin je příjemný hormon, který vás uvolňuje, když se snažíte dosáhnout určitého cíle. Má cyklický účinek, protože jeho zvýšení vás motivuje k tvrdé práci, abyste dosáhli spokojenosti s dosažením tohoto cíle. A z toho důvodu, že dopamin zvyšuje vaši duševní pozornost a pomáhá vám soustředit se, popřemýšlejte o delší koupeli ve své vířivce večer před náročným setkáním nebo prezentací.

 

4. OXYTOCIN

Oxytocin je hormon lásky a uvolňuje se ve velkém množství během láskyplného fyzického kontaktu nebo během porodu. Taktéž zvyšuje pocity lásky a důvěry. Když už mluvíme o důvěře, můžete nám
důvěřovat, když vám doporučíme koupel ve vířivce, abyste maximalizovali výhody těchto šťastných hormonů.


Pokud i vy toužíte po zlepšení svého zdravotního stavu prostřednictvím těchto čtyř hormonů, přečtěte si blog:

4 rady, jak si bezpečně vyberete vířivku do své zahrady.

 

V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktuje na 0908 722 270 nebo na info@virivky-swimspa.sk!