Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

18. 09. 2018

Terapie teplem, vířivka - spolehlivý pomocník na léčbu sportovních zranění

 

terapie teplem

 

 

Bylo dokázáno, že terapie teplem je účinná léčba při ulehčení přirozeného procesu hojení těla. Avšak je důležité vědět, kdy s používáním tepla na daných oblastech těla začít a jak ho používat způsobem, který bude nejvíce prospěšný pro vás i vaši bolest.

 

Počkejte, až otok pomine.

 

Ze začátku, tedy hned po zranění, uvidíte otok koncentrovaný v dané oblasti. Tak by použití tepla vedlo ke zvýšení průtoku krve a zvýšení zánětu. To je důvod, proč je nejlepší hned aplikovat led, aby se otok snížil a zmírnil se počáteční šok a bolest.

 

Použijte teplo na obnovu a opravu poškozeného tkaniva.

 

Jakmile počáteční otok opadne, vaše tělo začne dlouhý proces tvorby nového tkaniva, kde došlo k poškození. Celé dozrávání tohoto tkaniva může trvat až jeden celý rok v závislosti na místě a závažnosti vašeho zranění.

 

To je čas, kdy byste měli začít a pokračovat v konzistentní terapii teplem.

 

Mezi výhody terapie teplem patří například:
Zvýšení oběhu.
Zvýšení buňkového metabolismu.
Snižování rizika svalových křečí.
Zvýšení kyslíku a živin do oblasti na podporu hojení.
Zvýšení roztažnosti svalů a spojivového tkaniva, které nám pomůžou roztáhnout a posilňovat tkaniva.

 

Takže pokud se vám někdy přihodí sportovní zranění, počkejte, dokud otok neodejde a začněte používat terapii teplem po dobu 15-20 minut.

 

Jde o základní stavební kámen zdravého životního stylu, může vás udržet dlouho aktivními a užijete si tak dlouhý a zdravý život!