Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

Sledujte nás na sociálních sítích!

Facebook ikona

naše nejlepší ponuka

naše cena 169 990 Kč
naše cena 173 990 Kč
naše cena 296 865 Kč

18. 09. 2018

Terapie teplem, vířivka - spolehlivý pomocník na léčbu sportovních zranění

 

terapie teplem

 

 

Bylo dokázáno, že terapie teplem je účinná léčba při ulehčení přirozeného procesu hojení těla. Avšak je důležité vědět, kdy s používáním tepla na daných oblastech těla začít a jak ho používat způsobem, který bude nejvíce prospěšný pro vás i vaši bolest.

 

Počkejte, až otok pomine.

 

Ze začátku, tedy hned po zranění, uvidíte otok koncentrovaný v dané oblasti. Tak by použití tepla vedlo ke zvýšení průtoku krve a zvýšení zánětu. To je důvod, proč je nejlepší hned aplikovat led, aby se otok snížil a zmírnil se počáteční šok a bolest.

 

Použijte teplo na obnovu a opravu poškozeného tkaniva.

 

Jakmile počáteční otok opadne, vaše tělo začne dlouhý proces tvorby nového tkaniva, kde došlo k poškození. Celé dozrávání tohoto tkaniva může trvat až jeden celý rok v závislosti na místě a závažnosti vašeho zranění.

 

To je čas, kdy byste měli začít a pokračovat v konzistentní terapii teplem.

 

Mezi výhody terapie teplem patří například:
Zvýšení oběhu.
Zvýšení buňkového metabolismu.
Snižování rizika svalových křečí.
Zvýšení kyslíku a živin do oblasti na podporu hojení.
Zvýšení roztažnosti svalů a spojivového tkaniva, které nám pomůžou roztáhnout a posilňovat tkaniva.

 

Takže pokud se vám někdy přihodí sportovní zranění, počkejte, dokud otok neodejde a začněte používat terapii teplem po dobu 15-20 minut.

 

Jde o základní stavební kámen zdravého životního stylu, může vás udržet dlouho aktivními a užijete si tak dlouhý a zdravý život!