Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

08. 08. 2018

Zazimování vířivky

 

virivka v zime

 

 

Zazimování vířivky je pojem, který podle našeho názoru k vířivce až tak nesedí. Myslíme si, že vířivka je nejlepší v zimě. Vysvětlíme, proč.

 

Je úžasný pocit, když je voda ve vířivce vyhřátá na příjemných 38 - 39 stupňů, venku je pod nulou a vy můžete nerušeně relaxovat v teple a užívat si hydromasáž. Z tohoto důvodu se nám zazimování vířivky zdá zvláštní. A taktéž k tomu přispívá i fakt, že v letním počasí si tak teplou vodu skutečně neužijete. Také se v létě obíráte o skvělý sauna efekt, když z vařící vody přejdete do mrazu či chladu? A tak se zazimováním vířivky připravujete o to nejlepší, co vám vířivka může nabídnout.

 

 

 

 

No, když už chcete zazimovat vířivku, tak pořádně

Někteří nechtějí však využívat vířivku v zimě. Důvodů může být několik. Může se bát, že prochladne, někdo jednoduše nemá rád zimu nebo si koupil levnou vířivku se špatnou nebo dokonce ještě hůř s žádnou izolací. A tak by ho zimní provoz doslova zruinoval. Takto bychom mohli jmenovat donekonečna. Nebudeme se jim však nyní dále věnovat, nebo je dokonce hodnotit.

 

Zazimování by však měl dělat odborník, servisní technik. Zazimování vířivky probíhá v několika krocích. Kromě důkladného vypuštění a vyfoukání vody z potrubí vířivky, topení a čerpadel, je důležité vyčištění potrubí přípravkem od SpaBalancer, který je na to určený. Ten odstraní biofilm. Čištění potrubí je potřebné udělat taktéž na jaře před napuštěním vířivky a jejím uvedením do provozu. Když je všechna voda vypuštěná, je dobré, aby vířivka trochu vyschla. Samozřejmě, jak to počasí dovolí. Potom zakryjeme vířivku termokrytem a taktéž je vhodné použít originální ochranný obal na termokryt či na celou vířivku. Popřípadě můžeme použít nějakou jinou vhodnou plachtu na zakrytí.

 

 

 

 

Svépomocné zazimování vířivky

Pokud byste se rozhodli zazimovat si vířivku svépomocí, tak samozřejmě můžete. Avšak chceme vás upozornit, že na škody, které vzniknou neodborným zazimováním vířivky, se nevztahuje záruka u žádného výrobce.

 

Pokud se i navzdory tomu rozhodnete zazimovat vířivku sami, nezapomeňte důkladně vypustit a vyfoukat všechnu vodu, povolit všechny šrouby, ventily nechat otevřené, nezapomeňte na zbylou vodu v čerpadlech a topení. Na jaře je zase potřebné všechny šrouby zatáhnout, stejně tak ventily, které mají být zavřené. Potom můžete vířivku bezpečně znovu napustit.

 

! Důležité upozornění !

Nezapomeňte před vypuštěním vody na vypnutí jističe vířivky. Ta musí být úplně vypnutá.

Nové napuštění vířivky na jaře se dělá přes filtry, elektřinu znova zapněte, až když bude vířivka kompletně napuštěná. Pokud máte tvrdou vodu, určitě při napouštění nezapomeňte na změkčovač vody. Ten oceníte v budoucnu, jelikož jeho použití výrazně snižuje spotřebu přípravků péče o vodu.

 

V případě jakýchkoliv otázek týkajících se zazimování vířivky nebo o vířivkách všeobecně nám napište na info@virivky-swimspa.sk nebo zavolejte na 0908 722 270!