Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

Kvalitní vířivky vs. vířivky
Kvalitní vířivky vs.vířivky

Kvalitní vířivky do zahrady nebo interiéru jsou dobrou volbou pro vaše zdraví a relax.


Kvalitní vířivky vs. vířivky

Chaos na trhu s vířivkami je patrný na první pohled. Stačí zadat do vyhledávače slovo "Vířivka" nebo "vířivky". "No Name" jakože kvalitních vířivek, pojmenovaných různými honosnými názvy a vydávanými za americké nebo kanadské vířivky je jako hub po dešti.

Pro laika je velmi těžké rozeznat, která z vířivek patří mezi ty kvalitní vířivky a
je hodna vaší pozornosti a hlavně vašich peněz.

Jak rozeznáte kvalitní vířivky od "vířivek"?

O těchto věcech se toho zatím moc nemluví ani nepíše. Proto se vám snažím přinášet tento obsah, abyste dokázali rozeznat kvalitní vířivky od "vířivek".

Nabídek na vířivky dostanete od všech prodejců určitě hodně. V tomto článku se dozvíte důležité informace ze světa vířivek a sami se rozhodnete, kterou značku nebo dodavatele si vyberete.

 

Začněte prvním pohledem dovnitř vířivky, pod její obal - kabinet

Kvalitní vířivky by měly mít masivní konstrukci. Konstrukce vířivky musí být pevná a pružná, schopná zvládat drobné vibrace a udržet tlak samotné vířivky naplněné vodou
i s vámi. Konstrukce z nerezu nebo hliníku není v žádném případě zárukou kvality, nenechte se zmást.

Při pohledu na vířivku zhora uvidíte její skelet - akrylovou skořápku vířivky, její  dekorační část. Většinou od výrobce Lucite nebo ARISTECH.Toto vám budou zdůrazňovat prodejci, kteří vám nemají dále co nabídnout, možná ještě řízení BALBOA nebo GECKO.

Ale to není vůbec podstatné. To mají téměř všichni, tyto značky jsou globálními dodavateli téměř všem výrobcům vířivek, bez ohledu na jejich konečnou kvalitu, funkčnost a pohodlí.

Podstatné je, že skelet musí být na první pohled masivní, robustní a pevný. Skelet kvalitní vířivky Vám bude sloužit desetiletí. Skutečně kvalitní skelet přežije technologii vířivky. Za kvalitou skeletu si každý výrobce, který vyrábí kvalitní vířivky stojí, a potvrzuje to prodlouženou záruční dobou.

 

Tepelná izolace vířivky je také určujícím prvkem kvality vířivky

U "NoName" vířivek najdete různé pseudoizolace, hliníkové fólie, bublinkové fólie, popřípadě dvou až čtyřmilimetrový nástřik izolační pěny na skořápce vířivky. Jednoduše řečeno tepelná izolace velmi slabá a neúčinná.

Výrobci kvalitních vířivek mají své léty ověřené systémy tepelné izolace vířivek. Pravidelně si nechávají dělat zkoušky a měření spotřeby energie. Předbíhají se nejen v kvalitě, ale i v úspornosti svých vířivek.

Ochranu izolace a ochranu technologie vířivky zajišťuje kvalitní spodní báze (Vana) z ABS plastu nebo sklolaminátu do výšky 5-7 cm od podlahy.

 

Termokryt je také velmi důležitým prvkem tepelné izolace vířivky

Izolační pěna termokrytu musí být pevná, ale co je nejdůležitější, musí být uložena v parotěsném a velmi odolném obalu, na kterém je pak natažený UV stabilní a dekorační koženkový obal.

Kvalitu termokrytu nepodceňujte.

Hladinou vody uniká nejvíce tepla, čemu kvalitní termokryt zabrání, ale a tím zároveň brání i nadměrnému odpařování vody, čímž výrazně šetří energie a vaši peněženku. Kromě toho plní i bezpečnostní funkci a brání vpádu nečistot, hmyzu a listí do vířivky.

 

Elektronika vířivek

Nejvýznamějšími světovými výrobci elektroniky - řídících jednotek pro vířivky jsou BALBOA z USA nebo GECKO z Kanady.

virivka riadiaci panel balboa

Vířivky, které nemají s kvalitními vířivkami nic společného, se v první řadě chválí jen "cizím peřím". Zdůrazňují, že mají řízení BALBOA nebo GECKO.

Věřte mi, že takové vířivky vám nemají co nabídnout. Proč? Protože zmiňovaní výrobci řídících jednotek, topení či motorů nebo vyšší zmíněného akrylu jsou dodavateli téměř všem výrobcům vířivek. Když vám toto začne někdo prezentovat, tak neprezentuje vířivku, protože na ní nemá co prezentovat, mluví o dodavatelích komponentů pro vířivky.

Výrobci takových "no name" vířivek bez vlastního výzkumu, vývoje a vlastních patentů se pak uspokojí i se staršími a levnějšími modely řídících jednotek.

Všichni ti co vyrábějí kvalitní vířivky si na základě svého vlastního vývoje, výzkumu a uplatněných patentů nechávají u těchto výrobců vyrábět řídící jednotky a ovládací panely na míru. Na ovládacích panelech kvalitních vířivek nevidíte nápisy "BALBOA" nebo "GECKO", jak to vidíte na ovládacích panelech běžných vířivek.

ovladaci panel virivka marquis
Filtrační systémy a péče o vodu ve vířivkách

Důležitý je výkon filtračního systému a kvalita použitých filtrů. Kvalitní vířivky vás určitě nezklamou. Vysoký výkon a kvalitní filtry spolu s profesionálními prostředky péče o vodu, a ve vířivce budete mít o starost méně.

U běžných vířivek se setkáte s nedostatečnou kapacitou filtračního systému a téměř určitě i s obyčejnými papírovými kartušovými filtry.

Hydromasáž ve vířivce

Užívat si kvalitní hydromasáž je podle nás asi tím nejdůležitějším faktorem, proč si koupit vířivku.

V tomto okamžiku se začínají velmi výrazně lišit kvalitní vířivky od "běžných vířivek ". Jde do tuhého. Ve všem se začínají projevovat výsledky dlouholetých výzkumů, vývoje a patentů, do kterých mnoho a neustále investují výrobci kvalitních vířivek.


Nejlepší v tzv. kruhové terapii. Před koupí jakékoliv vířivky si nechte čas a důkladně si vířivku i její hydromasážní funkce vyzkoušejte a hlavně porovnávejte s jinými
.

Vyberte si kvalitní a ověřené vířivky.

Musíte se cítit pohodlně a masáž musí být lepší než od živého maséra, jinak
vyhazujete peníze ven oknem.

Když si vyberete jakoukoliv vířivku od jakéhokoliv výrobce, nabízenou kterýmkoli prodejcem, porovnejte si a vyzkoušejte několik vířivek, abyste byli se svým rozhodnutím spokojeni.

U nás si můžete všechny značky, které nabízíme, kdykoli zcela nezávazně a zdarma vyzkoušet.

Uvidíte, že lépe se vám pak budou porovnávat nabídky různých značek a prodejců. Budete mít s čím srovnávat, a to je při takovém rozhodnutí, jakou je koupě kvalitní vířivky, velmi důležité.

Doufám, že jsme vám tímto článkem alespoň trochu pomohli, v případě dotazů nám napište.

virivka