Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OK

Swim spa vs. bazén
Vířivé bazény s hydromasáží a protiproudem - SWIM SPA vs. klasické bazény

SWIM SPA -vířivé hydromasážní bazény s regulovatelným protiproudem vs. klasické vnější či vnitřní bazény, to je zajímavé téma k zamyšlení. Kolik dní v roce v průměru využíváme venkovní bazény? Vyplatí se nám vůbec do nich investovat?

Hydromasážní bazény SWIM SPA vs. využitelnost běžných bazénů.

Běžné klasické bazény v našich podmínkách využíváme jen velmi málo. Nezastřešené bazény jsou využívány průměrně dva měsíce v roce, ale z těch dvou měsíců se skutečně na 100% nevyužívají ani měsíc. Využívání zastřešení bazénu je na tom o něco lépe, ale i tak jejich stoprocentní využitelnost není více, než dva - tři měsíce v roce. Vířivé hydromasážní bazény SWIM SPA využíváme bez problémů celoročně.

 

Využití hydromasážních SWIM SPA bazénů vs. zastřešených a vyhřívaných bazénů.

Zastřešené bazény s řízeným ohřevem vody mají 100% využitelnost maximálně 4 - 6 měsíců v roce. Stále mluvíme o venkovních bazénech. Když si vezmu zapuštěné bazény určené na plavání, tedy bazény s délkou nad 6 metrů, popřípadě vybavené protiproudem s dostatečným výkonem a přidáme k nim kvalitní zastřešení bazénu, cena bazénu se nám začíná pomalu zvyšovat. Kvalitní SWIM SPA integrovaný vlastní termokryt, dokonalou izolaci, úsporné vyhřívání, nic nebrání jeho celoročnímu pohodlnému a na provoz levnému využívání.

 

Co vše značně ovlivňuje cenu běžných bazénů?

V první řadě je to konstrukce bazénu.

Když si vyberete laminátové bazény, moderní keramické bazény, nebo nerezové bazény, bude cena bazénu ještě vyšší. Mezi laminátovými bazény a keramickými bazény je cenový rozdíl relativně malý, ale nerezové bazény jsou výrazně dražší. K ceně bazénu si však připočtěte veškerou  potřebnou technologii pro základní fungování bazénu.

Pro větší pohodlí budete potřebovat vytápění bazénu tepelným čerpadlem nebo jiným zdrojem energie, automatickou regulaci pH vody v bazénu, dávkování a kontrolu množství dezinfekce v bazénové vodě, automatické čištění dna bazénu nebo bazénový vysavač, osvětlení bazénu, udržování stálé hladiny vody v bazénu, případně ozvučení bazénu.

Do ceny bazénu nezapomeňte připočítat zemní a výkopové práce, tepelnou izolaci bazénu, základovou desku pod bazén, úpravu okolního terénu a všechny související práce. Když si tohle všechno sečtete, tak dodavatelským způsobem u větších bazénů se téměř jistě dostanete s cenou bazénu někde kolem 800.000,- Kč.

Dobře si spočítejte i celkové provozní náklady běžného bazénu

K celkovým měsíčním provozním nákladům na provoz bazénu nezapomeňte připočítat i náklady na vodné a stočné, které při takovém 40 - 70 kubíkovém bazénu jsou také počitatelnou položkou a samozřejmě i značné množství chemie potřebné na úpravu takového objemu vody v bazénu.

Tak stejně nemůžeme opomenout ještě energii potřebnou na cirkulaci, filtraci, vysávání a ohřev bazénové vody, a máte značný měsíční výdaj, který spolu s amortizací bazénu v žádném případě neodpovídá jeho využitelnosti. Vidíte, že z tohoto pohledu je investice do běžného bazénu zbytečně vyhozenými penězi.

 

SWIM SPA - hydromasážní vířivé bazény s regulovatelným protiproudem

První reakce většiny lidí při slovech SWIM SPA bývá převážně taková, že to je drahé! Na první pohled se cena swim spa může zdát jako vyšší. Ano, pokud budete chtít jakýkoliv levný bazén, nadzemní, polozapuštěný nebo zapuštěný bazén do 6 - 8 metrů jen s jednoduchým zastřešením a nic víc, tak sa může zdát vyšší.

Pokud budete chtít mít bazén kvalitní laminátový, keramický nebo nerezový se zastřešením, vytápěním, automatikou atd., tak cena, využitelnost, životnost, požadavky na péči a výše celkových měsíčních provozních nákladů budou vždy a jednoznačně mluvit ve prospěch SWIM SPA.

Vysoké výkony, autonomní provoz, využitelnost po celý rok a minimální celkové provozní náklady - toto vše jsou největší devizy hydromasážních bazénů SWIM SPA.

SWIM SPA vám poskytne nejen nekonečné plavání a kvalitní hydromasáž. SWIM SPA vám bude dokonale sloužit i jako unikátní rehabilitační, regenerační a relaxační zařízení, které vám umožní i skvělý kondiční a posilovací trénink a jiné aktivity. Veslování, běhání ve vodě po proudu i protiproudu, cyklistika, aquajumping, strečink atd. Samozřejmě vždy v čisté vodě vyhřáté na příjemnou teplotu.

Z hlediska možností využitelnosti SWIM SPA, výborné ekonomiky jeho provozu a návratnosti, je INVESTICE do SWIM SPA ideálním řešením.

swim spa